ÇANAKKALE TEKNOPARK SMART FUTURE EXPO: AKILLI TEKNOLOJİLER ZİRVE VE SERGİSİ’NDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

16.11.2018


Smart Future Expo, 14 – 15 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank'ın teşrifleri ile gerçekleşti. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü ve Çanakkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yücel ACER ile Genel Müdür Erkan BİL’in de katıldığı etkinlikte Çanakkale Teknopark standına ilgi büyüktü.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) organizasyonu ile gerçekleşen etkinliğin açılış töreninde Bakan Varank'ın yanı sıra, T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Vekili Ahmet Özer konuşmalarını gerçekleştirdi. İki gün boyunca süren etkinlikte Akıllı Teknolojiler çatısı altında, Sanayinin Dönüşümü, Akıllı Şehirler  ve Girişimcilik temalarının eş zamanlı olarak işlendiği; Bilişim, Yazılım, Elektronik, Şehircilik sektörleri başta olmak üzere gelişen IoT, Yapay Zekâ, Bulut Bilişim, Büyük Veri gibi geleceğin dünyasını şekillendirecek konulara değinildi. Programın sonunda TET AR-GE Proje Pazarı tarafından 7. si düzenlenen Proje Baharı Etkinliği’nde 5 farklı kategoriden 15 proje ödüllerine kavuştu. Çanakkale Teknopark Özel Ödülleri kapsamında ‘Parkinson Hastalarının İstemsiz Parmak Titreşimlerini Sönümleyici Piezo-Yüzük’ projesine ofis desteği ve ‘Yerli ve Akıllı Market’ projesine ise ön kuluçkaya doğrudan giriş imkânı ve kuluçka ofis desteği sağladı. Dereceye giren proje sahipleri ödüllerini Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Erkan BİL’den aldı. Çanakkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yücel ACER “Milli teknoloji hamlesine katkıda bulunmak için durmaksızın çalışıyoruz. Ar-Ge ve İnovasyon alanlarında başarılı proje ve girişimcilerin destekçisi olmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

HABER GÖRSELLERİ

card image cap card image cap card image cap card image cap card image cap card image cap card image cap card image cap card image cap

SON EKLENEN HABERLER

card image cap

16.11.2018

ÇANAKKALE TEKNOPARK SMART FUTURE EXPO: AKILLI TEKNOLOJİLER ZİRVE VE SERGİSİ’NDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

card image cap

25.10.2018

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’dan Çanakkale Teknopark’a Ziyaret

card image cap

19.10.2018

Çanakkale Teknopark MMG 3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi'ndeydi

card image cap

30.09.2018

Çanakkale Teknopark İstanbul Uluslararası Buluş Fuarından Altın Madalya İle Döndü