HABERLER

TÜBİTAK BAŞKANI PROF. DR. HASAN MANDAL'DAN ÇANAKKALE TEKNOPARK'A ZİYARET

25.10.2018


TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni Sonrası Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü ve Çanakkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yücel Acer Çanakkale Teknopark’a Ziyaret Gerçekleştirdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin 2018-2019 akademik yılı açılışı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın “Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Durum Değerlendirmesi ve Yeni TÜBİTAK Yaklaşımı” konulu dersiyle başladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, konuşmasında her alanda olduğu gibi, yükseköğretim alanında ve üniversite kavramında da önemli değişimler ve gelişimler yaşandığını, artık toplum ve iş dünyası ile daha sıkı iş birliği kuran üçüncü nesil üniversite kavramından bahsedildiğini vurgulayarak,“Toplumumuzun, üniversiteli genci ile üniversitelerine daha fazla odaklanması, ülkemizin de özellikle bilim ve teknoloji alanında hızlanması gerektiğinin farkındayız. Bütün bunlar, üniversitelerimize düşen görevin, üniversitelerimizin yürütmesi gereken işlerin önemini daha da artırmaktadır. Sadece bilim üreten değil, üretilen bilimsel birikimin teknolojiye ve teknolojik ürünlere dönüşmesine de katkı sağlayan kurumlar olmak durumundayız.”diye belirtti.

Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene protokolden birçok kişi, akademik ve idari personel, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda kurum kuruluşun idari amirleri ile öğrenciler katıldı.

Törenin ardından Çanakkale Teknopark Bölgesine gerçekleştirilen ziyarette Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Erkan Bil, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a Teknopark ile ilgili bilgiler verdi.

HABER GÖRSELLERİ

  • Resim Yüklenemedi
  • Resim Yüklenemedi

SON EKLENEN HABERLER

Resim Yüklenemedi

17.02.2019

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank Çanakkale Teknopark’ımızın Açılışını Yaptı

Resim Yüklenemedi

05.02.2019

VALİ ORHAN TAVLI GÜNEY MARMARA'NIN SİLİKON VADİSİ ÇANAKKALE TEKNOPARK YERLEŞKESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Resim Yüklenemedi

22.01.2019

ÇOMÜ ÖNEMLİ BİR ULUSLARARASI ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI

Resim Yüklenemedi

16.11.2018

ÇANAKKALE TEKNOPARK SMART FUTURE EXPO: AKILLI TEKNOLOJİLER ZİRVE VE SERGİSİ’NDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ