NEWS

ÇANAKKALE TEKNOPARK MMG 3. AR-GE & İNOVASYON ZİRVESİ VE SERGİSİ'NDEYDİ

19.10.2018


Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye’nin Ar-Ge temalı en büyük organizasyonu olan  “MMG 3. AR-GE & İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ” etkinliğine ikinci kez katılan Çanakkale Teknopark standı büyük ilgi gördü.

Yoğun katılımların olduğu program, Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Başkanı Sayın Osman Balta, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ve T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ’ in açılış konuşmaları ile başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank açılış konuşmasında: “Son 14 senede teknoparklara 750 milyon TL ödenek sağladık” diye belirtirken, MMG’ nin kurucularından olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez “Günümüzde tüm bilimsel, teknolojik gelişmeler uzun vadeli Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıkıyor. İster özel sektör, ister kamu kuruluşu olsun yüksek katma değer ürünler ortaya koymanın ilk şartı      Ar-Ge’dir” diye belirtti.

İki gün süren organizasyonda sergi alanı yanında çok çeşitli başlıklarda düzenlenen oturumlarda konunun uzmanları, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri ziyaretçilerle bir araya geldi.

Çanakkale Teknopark A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Cosmo4 firmamız ile katıldığımız “MMG 3. AR-GE & İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ” nde firmamızın sergilemiş olduğu  'Gökbilim, LookAround, Animasyonlar' adlı projesi kişi bazlı şov gösterimleri ile etkinlik boyunca ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Etkinlik kapsamında Çanakkale Teknopark standını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Kaçır, MMG Başkanı Sayın Osman Balta Çanakkale Teknopark’ta sürdürülen çalışmalar ve AR-GE faaliyetleri ile ilgili bilgi aldılar.

NEWS IMAGES

  • Resim Yüklenemedi
  • Resim Yüklenemedi
  • Resim Yüklenemedi
  • Resim Yüklenemedi

LAST ADDED NEWS

Resim Yüklenemedi

17.02.2019

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank Çanakkale Teknopark’ımızın Açılışını Yaptı

Resim Yüklenemedi

05.02.2019

VALİ ORHAN TAVLI GÜNEY MARMARA'NIN SİLİKON VADİSİ ÇANAKKALE TEKNOPARK YERLEŞKESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Resim Yüklenemedi

22.01.2019

ÇOMÜ ÖNEMLİ BİR ULUSLARARASI ANLAŞMAYA DAHA İMZA ATTI

Resim Yüklenemedi

16.11.2018

ÇANAKKALE TEKNOPARK SMART FUTURE EXPO: AKILLI TEKNOLOJİLER ZİRVE VE SERGİSİ’NDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ